Yığma Biçiminde Depolama

Patates, Soğan, Havuç

Yüksek verimli motor – pervane kanat düzenekli, düşük ses seviyesi ve yüksek hava hacmine sahip AFM Axial fanları, yığma biçiminde muhafaza edilen; patates, soğan, havuç depolama sistemine uygundur.

Hız kontrolü sistemi ile değişken hızlarda çalışan Axial fanlar çok daha verimli; enerji tasarrufu açısından da %35 e varan tasarruf sağlamaktadır. Orion depolama kontrol sistemi sayesinde; depolama koşullarına bağlı olarak fan hızları otomatik olarak kontrol altındadır.

Ürünleri depoya yığmadan önce depo zeminine yerleştirilen yarım silindirik kanallar ile hava akımının yığın halindeki ürünlerin arasından geçmesi sağlanmaktadır. Havalandırma sistemi bu tür depolamalarda en önemli unsurdur.

Depo içerisine taze hava girişi ve depo iç havasının dışarıya egzoz edilmesi için; taze hava ve egzoz kapakları depo dış duvarlarına monte edilir. Hava giriş ve hava çıkış kapaklarına çift kauçuk conta uygulaması sızdırmazlık ve yüksek değerde yalıtım sağlamaktadır. Kapakların açılıp kapanması, kapak motoru sayesinde ihtiyaca uygun olarak otomatik olarak sağlanmaktadır.